Zastupitelstvo v Trenčíně schválilo smlouvy: Kdy se AS dočká rekonstrukce stadionu?

TRENČÍN – Projekt komplexní rekonstrukce fotbalového stadionu v Trenčíně za více než šest milionů eur je i po pátečním mimořádném zasedání trenčínského městského zastupitelstva sporný. Poslanci sice schválili smlouvy o vypůjčení fotbalového stadionu s příslušnými pozemky fotbalovému klubu AS Trenčín na 40 let, smlouvy o budoucích kupních smlouvách a nájemní smlouvu, pozměňovací návrh k smlouvě však zvyšuje investorovi (AS Trenčín) náklady téměř o 250.000 eur.

< p> Poslanec Pavel Kubečka (Směr-SD) dal pozměňovací návrh, aby se hrací plocha po výstavbě stadionu prodala AS Trenčín za jedno euro a tribuny a příslušenství stadionu za tržní cenu sníženou o 20 procent.V praxi by tak musel investor oproti původním záměrem připlatit více než 900.000 eur.

Poslanci nakonec přijali další pozměňovací návrh expředsedy poslaneckého klubu Směr SD Daniela Benický, který navrhl, aby se po dokončení první etapy rekonstrukce snížila tržní cena na 30 procent, což by bylo navýšení původní ceny za prodej stadionu (300.000 eur) o dalších téměř 250.000 eur. “Myslím, že částka, kterou jsem navrhl, je důstojná i vůči investorovi, ale i rozumná vůči ostatním občanům Trenčína, kteří nefandí fotbalu.Když se ten stadion postaví, není problém, aby to příští poslanci snížily i na euro, “ zdůvodnil svůj návrh Beníček.

Generální manažer AS Trenčín Róbert Rybníček vidí rozhodnutí poslanců” velmi negativně “. ” je mi líto, že projekt takovéto investice se stal politickou kortešačkou, která vyústila v rozhodnutí, které nemá nic společného se zdravým rozumem.Pro klub to znamená, že nemůžeme podniknout další kroky k přípravě rekonstrukce stadionu, “ konstatoval Rybníček s tím, že momentálně nemá mandát, aby garantoval 3,9-milionovou investici zahraničního investora. “Kdyby tu dnes byli představitelé zahraničního investora, myslím si, že by se na patě zvrtly a odešli z tohoto města,” zdůraznil generální manažer.

Ústecký primátor Richard Rybníček neví, jak se k vzniklé situaci postaví investor. “Pokud by řekl, že trvá na svém stanovisku a jeho byznys plán je postaven na původní částce a nelze nic jiného, ​​tak budu usnesení vetovat a nevylučuji, že svolám ještě jedno městské zastupitelstvo, “ dodal primátor.

zastupitelstvo sledovalo přímo v jednacím sále asi 30 příznivců AS Trenčín, další asi stovka prostřednictvím reproduktorů na Mírovém náměstí před městským úřadem.Ti některých poslanců po skončení zastupitelstva nazvali hrobaři trenčínského fotbalu a častovali jejich nadávkami, situaci musela uklidňovat městská policie.

AS Trenčín získal vládnou dotaci na rekonstrukci fotbalového stadionu ve výši 2,4 milionu eur, dalších 3,9 milionu eur chce investovat do rekonstrukce klubu. Samotná rekonstrukce by měla začít příští rok a po dokončení druhé etapy by obnovený stadion s kapacitou 10.500 míst k sezení splňoval podmínky Evropské fotbalové unie (UEFA) pro setkání evropských klubových soutěží i mezistátní utkání.

Součástí nájemní smlouvy je pronájem hrací plochy, zázemí a tribun pro mládežnické kluby na 10 let.Během jejího trvání budou všechny mládežnické družstva v Trenčíně hrávat a trénovat na stadionu a pomocných hřištích bezplatně. Město Trenčín za to bude fotbalovému klubu AS Trenčín platit ročně 200.000 eur.

Města mají na projektu výstavby a rekonstrukcích fotbalových stadionů podílet částkou ve výši 40 procent nákladů. V případě Trenčína jde o 900.000 eur, které město chtělo poskytnout klubu formou výpůjčky objektu stadionu a pozemků s možností odkoupení stadionu ze strany AS Trenčín.

Sponzorem příspěvku je výrobce nábytku, které nabízejí produkty, jako jsou, například dětské matrace