Vývoj drobky paměť

Vývoj drobky paměť začíná téměř od narození. Ale předškolní hraje důležitou roli v tomto procesu. Vzpomínky na děti do 3 let může být skladován po dobu několika měsíců, a živé zobrazení obdržené ve věku 4-5 let, může přetrvávat po celý život člověka.

Pro děti v předškolním věku mají tendenci k rozvoji aktivní schopnosti zapamatovat a reprodukovat, zatímco paměť je stále charakterizován nedobrovolný. Nejjednodušší způsob, jak si zapamatovat informace použité v této aktivitě. Je mnohem lepší si pamatoval vizuální materiál. Libovolná memorování tvořil kolem středního školního věku. Když je systematický rozvoj paměti dítěte, se naučí 6-7 roků vědomě používat nejjednodušších způsobů memorování. Ten kluk je schopen pečlivě prostudovat materiál, nastavit příslušné připojení několikrát opakuje potřebné informace.

39

Role dospělých v tomto procesu je organizace, která poskytuje metody, zaměřené. U dětí předškolního věku položit spoustu otázek, která se snaží získat nové skutečnosti. V tomto okamžiku mohou snadno zapamatovat básně, říkanky, hádanky. Je důležité podporovat tyto impulzy a touhy, zahrnout do vzdělávacího procesu všech druhů her. Máte-li `don t vědět, co dát chlapce po dobu 3 let, pak mu koupil hračky, nebudete litovat.

Stále relevantní přiřazení s kartami, když je třeba si uvědomit, že jsou vytvořeny, hrát pořádek, vypovídají o vlastnostech objektu nebo osoby zobrazené. Cíle by měly postupně stále složitější. Můžete použít dvojici karet s obrázky rostlin, zvířat, domácích potřeb, hraček. Údaje jsou uspořádány před hráči, jedním pohybem otevře 2 obrázky. Pokud se dva spárované objekt nalezený – dítě vezme samotnou kartu. Čím více karet dítě, tím lépe. V další verzi hry pomocí karty s stejných nebo podobných předmětů, ale lišící se tvarem a barvou. Poté by měl být volán několik minut studii mnoho věcí, které byly kulaté / čtverec, modrá / červená, atd.