VIDEO Žilina zachraňovala remízu v Košicích, Ružomberok přetrhl černou šňůru

KOŠICE – Dnešní zápasy 13. kola Fortuna liga přinesly několik zajímavých duelů. Žiliny v posledních momentech zachraňovali remízu v lepšiacich se žacích, Trnavčania zas doma dokázali porazit Dunajskou Středu. Pořádně si vydechli i fotbalisté Ružomberka, kteří protrhly sérii nezdarů a poprvé od souboje s Podbrezové v druhé polovině srpna zvítězili.Právě nováček z Podbrezové v posledním zápase nestačil na domácí Myjavu.

Diváci se v košickém Čermeli nestihli ani usadit a Novák už po několika sekundách hry pálil těsně nad žilinskou bránu.V 6. minutě podobně pochodil skutku, který se pokusil překvapit Volešáka ekvilibristickým zakončením. Obě družstva pozorně bránili, čekali na chybu soupeře a hrozili rychlými protiútok. Po střele Huka v 26. minutě vytlačil Volešák míč na levou tyč, stav se však nezměnil. O tři minuty později vyrobil tloušťku v defenzivě domácí Kavka. Jelica se řítil na Tofiloski, který mu však míč vypíchl a následný střelecký pokus škvarky minul prostor tří tyčí.

Od začátku druhého dějství byla aktivita na žilinský kopačkách, košická defenziva však úspěšně odolávala a po získání míče podnikala rychlé kontry . V 57. minuty se z pravé strany dostal za obranu hostí Novák, jeho tvrdá střela však minula prostor brány. Žiliny se k prvnímu zakončení dostali v 59.minutě, Mihálik střelecký pokus Tofiloski bez větších problémů kryl. Skóre duelu otevřel v 64. minutě na opačné straně skutku, který se prosadil v souboji jeden na jednoho a z těžkého úhlu poslal míč mezi Volešákove nohy do sítě – 1: 0. “Žluto-modří” mohli zvýšit na rozdíl dvou branek v 80. minutě, ale osamocený Bukata z hranice šestnáctky mířil těsně nad Volešákovu bránu. Hosté vyrovnali dvě minuty před koncem zápasu, když se v šestnáctce domácích prosadil William – 1: 1.

Radoslav Látal, trenér MFK Košice: “První poločas jsme odehráli dobře, byli jsme aktivní a hned v první minutě měl šanci Novák. Druhé dějství jsme byli pasivní a soupeř nám ​​dělal problémy ve středu hřiště, kde byl velmi kombinační. Paradoxně jsme dali gól a pak jsme je do ničeho nepustili.Až přišel center a inkasovali jsme vyrovnávající gól. Ještě předtím mohl dát Bukata na 2: 0, ale nestalo se. “

Adrián Koule, trenér MŠK Žilina: ” Myslím, že jsme viděli velmi kvalitní zápas. V úvodu jsme byli pasivní a soupeř to mohl využít. Ustálí jsme to však kvalitními zákroky Volešáka. Pak jsme se vrátili do hry a ve druhém poločase jsme byli lepším kombinačnejším mužstvem. Když se duel lámal, tak jsme po jednoduché situaci inkasovali. Za daného stavu chlapci sáhli na dno sil, tvrdě pracovali až do vyrovnání a podařilo se to Williamovi.Bod musíme akceptovat, byl to solidní zápas. “

Ružomberčania vyhráli po více než měsíci

První poločas byl nudný, bez vzruchu před branami, jeden i druhý tým jen sem – tam nakoukli do soupeřovy šestnáctky. Diváci do 36. minutě čekaly na záblesk první šance, Zreľák zběhl po levé straně a jeho prudký centr se v “malém vápně” od zaskočeného Luptáka odrazil mimo brány Vion-u. V závěru prvního dějství Janice z dálky těsně minul “svatyni” hosty.

Druhý poločas otevřeli Liptáci velmi pěknou rychlou akcí, kterou zatáhl Almaský, Zreľák priťukol míč Tucakov, jehož vychytal Kováč. Domácí po přestávce jednoznačně ožili. Zlepšili pohyb, upřesnily kombinace a Vion přitlačili. V 62.minutě Janice, po akci Almaského jejich převahu přetavil ve vedoucí gól. Ružomberčania pokračovali v ofenzivním naladěni a v 68. minutě Zreľák upravil na 2: 0, když po pasu od Janice obešel i Kováče. V 78. minutě se nejprve domácí kapitán Nagy snažil trefit opuštěnou bránu hostí, ale jeden se spoluhráče Kováče zastoupil a vzápětí se Valenta uvolnil v hloubce Ružomberské šestnáctky, když u levé tyči musel zasahovat Putnocký. O čtyři minuty na to Turčák prostřelil Kováče – 3: 0.

Ladislav Šimčo, trenér Ružomberka: “Odehráli jsme zápas dvou rozdílných poločasů, v prvním bylo vidět jaká tíha a odpovědnost je na našich hráčích. Dnes jsme potřebovali zabodovat naplno. V prvním poločase jsme těžko šli do kombinací, utíkali nám míče, měli jsme těžké nohy.Potřebovali jsme to uklidnit. Myslím, že v přestávce si chlapci uvědomili, že fotbal je krásný, když ho hrají s radostí. Začali volnější běhat, vyhrávat souboje a dostali se i do gólových šancí. Všechny góly byly velmi pěkné. Máme ohromnou radost. “

Branislav Mráz, trenér Vion-u: ” Vítězství domácích je zasloužené. A příčina? My jsme špatně zpracovali naše vítězství doma s Trnavou. Pokud jsme chtěli být dnes úspěšní, tak cesta byla vyrovnat se soupeři v agresivitě. V prvním ani ve druhém poločase naši hráči nehledali souboje. Když budeme takto hrát, budeme o polovinu slabší. Na druhé straně v ofenzivě lehké ztráty míčů a také špatně jsme se pohybovali na hřišti. Domácí byli živější.Celkově to byl zápas o prvním gólu. “

Trnavčania doma zdolali Dunajskou Středu

V Trnavě se od začátku hrál oboustranně bojovný zápas ve velmi dobré atmosféře, o kterou se přičinili kromě domácího tábora i fanoušci DAC. V první čtvrthodině viděli diváci jen jeden střelecký pokus, ale míč z kopačky Kuzma letěla vedle brány. první přímou střelu na bránu vyslal přesně po půlhodině z rohu šestnáctky Vyskočil a ta jakoby byla předzvěstí prvního gólu . v 34. minutě vyšla domácím akce po levé straně a centrovanou míč Čonka hlavou pozvedl Vyskočil tak, že ta prelobovala brankáře Pensky a skončila v síti hostí.Dunajskostredčania se po prostředkům gólu okamžitě snažili o odpovědět, ale domácí obrana jejich k zakončení nepustila.

Trnavčania začali druhý poločas útočně, se snahou zvýšit své vedení, ale v šestnáctce hostů se nedokázali prosadit. Naopak šanci na vyrovnání měli v 52. minutě hosté, ale Rusy pádem pod nohy Jurčo zlikvidoval jeho příležitost. O 12 minut později střela Casado letěla těsně vedle brány DAC. V 70. minutě po faulu na Saba zahrával přímý kop vlásků a Vyskočil hlavou zvýšil na 2: 0. V 79. minutě po zaváhání trnavské obrany se míč dostala k úplně volnému Štěpanovská a ten s přehledem překonal Rusová.V závěru utkání se do střelecké listiny zapsal i střídající Jendrišek, který před šestnáctkou sebral míč Strakovi, oklamal brankáře Penksu a do prázdné brány završil zasloužené vítězství domácích.

Peter Gergely, trenér Myjavy: “Po těch dvou domácích prohrách jsme dnes potřebovali vyhrát, což se nám podařilo. S tím jsem spokojený. Před zápasem onemocněl Solnička, včera Šimonek, v průběhu zápasu se zranili Černáček a Ciprys, to byly výrazné zásahy do sestavy. Druhý poločas byl i proto slabší než první. Dali jsme první gól, první poločas byl z naší strany v pořádku. Pak se vplížil do našich řad strach. Dnes jsme to potřebovali ukopnou.Zápas mohl být z naší strany lepší, ale dnes bylo důležité v první řadě vítězství. “

Jaroslav Kentoš, trenér Podbrezové: ” Měli jsme velmi špatný vstup do utkání, když jsme v 2. minutě udělali fatální chybu a soupeř se ujal vedení. Trvalo nám 15 – 20 minut, dokud jsme se vrátili zpět do zápasu. Potom jsme první poločas ustálí. Ve druhém poločase jsme byli herně lepší, ale chyběl nám klid v Předfinálního a finální fázi, kdy jsme volili komplikované řešení namísto jednoduchých. Právě proto jsme dnes nebodovali. Co se týče snahy, nasazení, přístupu, myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. “