VIDEO Valencia rychlou kanonádu porazila mistra, Barcelona rekordérem

MADRID – Fotbalisté španělského mistra Atletica Madrid prohráli v sobotním úvodním zápase 7. kola Primera Division na trávníku FC Valencia 1: 3. Domácí už v 13.

minutě vedli 3: 0, ale po půlhodině snížil chorvatsky útočník hostí Mario Mandžukić a Atletico ještě v nastaveném čase prvního dějství nepřeměnilo penaltu, když se spletl Guilherme Siqueira.V druhém dějství už svěřenci argentinského trenéra Diega Simeoneho marně lapali zajíce po poli.

Valencia je v tabulce druhá s dvoubodovou ztrátou na Barcelonu.Katalánci potvrdili svou líderských pozici i v Madridu a v nové sezoně nejvyšší soutěže stále neinkasovali. Na hřišti Rayo Vallecano se o triumf 2: 0 postarali ještě v prvním poločase najjagavejšie hvězdy týmu Lionel Messi a Neymar dvěma góly během jediné minuty. Barcelona má na čele 19 bodů a impozantní skóre 19: 0. Rayo Vallecano přišlo v duelu o dvou vyloučených hráčů.

Chilský brankář “Barcy” Claudio Bravo překonal v sobotu rekord v počtu minut bez inkasovaného gólu od začátku sezóny. Muž, který přišel na Nou Camp v létě z Realu Sociedad San Sebastian, zlomil dosavadní historický zápis 560 minut bez gólu. Ten držel bývalý brankář Barcelony a Realu Sociedad Pedro Maria Artola ze sezóny 1977/1978.