VIDEO Skalica se dočkala vítězství, deklasovala Trenčín

SKALICA – Skalica po předchozích pěti prohrách začala aktivně a ve 3. min potrestal Vizváryho vyloučení Hruška, který po jedenácti sekundách přesilové hry tečoval Pálffyho střelu od modré čáry – 1: 0.

O 89 sekund vedli domácí už o dva góly, když puk poskakující před brankou se od Šátekovej brusle odrazil do sítě. Trenčan se však nevzdávali a snažili se dobrou hrou udělat něco s domácím náskokem. V 8. min se prosadil Lelkeš, v 14. min našel Pardavý ideálně Fabuš a ten vyrovnal. Hráči Dukly doplatili na nedisciplinovanost, necelé dvě minuty před první přestávkou se v přesilovce prosadil Tibor Višňovský.Ukázalo se to jako zlomový moment duelu.

Od druhé třetiny převzali iniciativu Skaličania a na ledě dominovali. Pomohli jim k tomu i dva přesné zásahy Holovič v druhé dvacetiminutovky. Trenčan už nedokázali i přes snahu výsledek otočit.

Definitivní je poslal do kolen v 44. min Lušňák, kdy využil přesilovku Tecom Klozovho náhozy. Na domácích hokejkách byla velká pohoda, v 53. min už vedly “Záhoráci” 7: 2, když se prosadil podruhé v souboji Tibor Višňovský. Na konečných 8: 2 upravil v 55. min Lušňák. Skalica vyhrála první souboj od 28. prosince, když na vlastním ledě zdolala Slovan 10: 0. Z triumfu se netěšila v pěti zápasech za sebou.

HK 36 Skalica – Dukla Trenčín 8: 2 (3: 2, 2: 0, 3: 0)
Góly: 3.J. Hruška (Pálffy, Šmach), 4. Šátek (Kutálek), 19. T. Višňovský (Pálffy, Obdržálek), 27. Holovič (Šátek), 39. Holovič (Kutálek, Šátek), 44. Lušňák (Kloz, Pálffy ), 53. T. Višňovský (Kloz, Obdržálek), 55. Lušňák (T. Višňovský, Obdržálek) – 8. Lelkeš (Sojčík, O. Mikula), 14. P. Fabuš (Pardavý, A. Šťastný)
vyloučení: 4: 4 na 2 min, navíc: 56. Šátek (Skalica) 10 min za napadení hlavy a krku Využití: 3: 0, oslabení: 0: 0 Rozhodčí: Goga – Návratek, M. Orolin, 2384 diváků.

Skalica: Tomek – Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Magušin, Gula, Srnec – Pálffy, R. Školiak, J. Hruška – Obdržálek , Lušňák, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, Šátek – R. Konečný, Klejna, J. Jurík

Trenčín: T. Hiadlovský – Hlubuček, E.Bednár, Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl, Habsuda – P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý – O. Mikula, Sojčík, Lelkeš – Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň – Radulay, Filo, P.Kopecký – Jakúbek

Peter Oremus, trenér Skalice:” Věděli jsme, že tento zápas musíme po každé stránce vzít zodpovědně a udělat vše pro to, abychom ho úspěšně zvládli. Podařilo se to a jsem tomu velmi rád.Navzdory jistým chybám, které v zápase byly a musíme je odstranit, jsme bodovali naplno a to je pro nás nejdůležitější. “
Dušan Gregor, trenér Dukly: “Navzdory nakládačky, kterou jsme v Skalici dostali jsme měli velmi dobrý vstup do zápasu. Měli jsme pět šest dobrých šancí, ale první gól jsme dostali my po první střele domácích. Druhý gól byl diskutabilní, ale rozhodčí ho uznal. Pak jsme nezvládli závěry první a druhé třetiny. Dělali jsme individuální chyby, které rozhodly o naší vysoké prohře. Troufám si říci, že jsme nepředvedli takový výkon, za který bychom si zasloužili tak vysokou prohru. “