Novak Djokovic zbije Rafael Nadal vyhrát šestý titul China Open

Djokovic udělal prudký start do zápasu a nikdy se ohlédl po rozbití Nadal v zahajovacím utkání před konáním sloužit docela snadno vybojovat vedení 2-1 v sadě otevření. Nadal držel sloužit ve druhé a třetí době ptát, ale Djokovič ho opět zlomil v sedmé hře předtím držel sloužit vzít první set za 45 minut.

Nadal vyzval trenéra pro zdlouhavé léčení na jeho pravá noha po Djokovič srovnal na 1-1 ve druhém setu a srbská okamžitě vrhl rozbitím Španěla ve svých příštích dvou servisních her vede 4-1.Svět No1 dostalo připomenutí kvality Nadal, když Španěl rozpoutal smělý potkávací záběr jeho vlastní, ale po uložení dva mistrovské body, nemohl zastavit Srb od pochodující k vítězství v 90 minutách, když seslal svůj sedmý eso z . závěrečný

To bylo 45. setkání mezi velkými soupeři a Djokovič vítězství znamená, že nyní vyhrál sedm z posledních osmi setkáních – i když Nadal stále vede 23-22 celkově.Bez ohledu na to, jak noha zranění moc Nadal brání jeho schopnost konkurovat v nedělní soutěži, bude povaha tohoto jednostranného vítězství starosti Djokovič jeho rivaly a připustil, že Peking je šťastný honitby po zajištění čtvrtý rovný China Open korunu s jeho 29. nepřetržitý vítězství na tournament.Johanna Konta: jsem musel sáhnout hluboko a zjistit, kde moje štěstí pochází z Přečtěte si více

„To určitě byl můj nejúspěšnější turnaj v mé kariéře,“ řekl Djokovič. „Už jsem vyhrál Australian Open pětkrát, ale Peking byl šťastný místo pro mě.V roce 2008 jsem se vzpomenout na olympijských hrách, když Rafa získal zlatou medaili (Djokovič vyhrál bronz) jsme měli nějaké nezapomenutelné okamžiky, a to je, když tradice tenisu v tomto městě začal.

„Jsem pořád vracejí zde pozitivní vzpomínky a pozitivní vzpomínky na hřišti zřejmě i fanoušci jsou velmi loajální a podpůrný a dej mi sílu a důvod se vracet každý rok.“

Garbine Muguruza byla provedena tvrdě pracovat, než bití Timea Bacsinszká 7-5, 6-4 vyhrát titul ženský.Španělská páté semeno, v roce 2015 Wimbledon finále, se snažil vnutit sebe na jejím 12. nasazený švýcarské soupeře v úvodním setu, kde bylo sedm zlomy sloužit.

Muguruza trvalo otevření set 7-5 před přestávkou byly obchodovány na počátku druhé sady, Španěl pak dělat její pohyb ve hře devět před podáváním se vzít sadu 6-4 a s ní titul.

„pro mě, aby mohli přijít a vyhrát turnaj poté, co prohrál ve finále v Wuhan minulý týden je velký úspěch,“řekl Muguruza. „Je to úžasné, a já se nemůžu dočkat, až se vrátit a obhájit svůj titul v příštím roce.“