Los Angeles zdolalo Chicago 4: 3, Hossová asistence nestačila

BRATISLAVA. Ani asistence slovenského hokejisty Mariána Hossy nestačila Chicagu k úspěchu ve třetím zápase finále play off Západní konference NHL.

Chicago prohrálo na ledě Los Angeles Kings 3: 4 a v sérii hrané na čtyři vítězství prohrávají 1: 2.

První hvězdou duelu se stal Jeff Carter, který vstřelil gól a přidal dvě asistence. Devětadvacetiletý centr se prosadil ve všech třech duelech série, ve které nasbíral už osm kanadských bodů (4 + 4). Spolehlivě chytal Quick

Carter těží ze spolupráce s Tannerem Pearsonem a Tylerem Toffoli. “Oni jsou sehraní ještě z farmy. Využívají svou rychlost, utvářejí si šance.Já se s nimi vezu, “mluvil v dobré náladě o spolupráci s kolegy v útoku Carter.

Brankář Kings Jonathan Quick se předvedl 24 úspěšnými zákroky. V dresu Chicaga ho dvakrát překonal Jonathan Toews, na druhý přesný zásah mu přihrál Marián Hossa.

“Navázali jsme na dobrý výkon z druhého zápasu a zároveň potvrdili vítězství z předchozího utkání. Základem úspěchu byla obrana, myslím, že dnes jsme Chicagu toho hodně nedovolili. A pokud se náhodou vyskytla chybička, v brance stál opět spolehlivý Jonathan (Quick), “usmíval se po zápase Carter. Hossa měl dva plusové body

Chicagské kapitána Toewse trápila druhá polovina duelu.” Začali jsme dobře, nevím si však dostatečně vysvětlit, proč jsme najednou pak přestali hrát a nepokračovaly jsme ve výkonu z úvodu.Série je ale ještě dlouhá, dnešní prohra ještě nic neznamená. Byli jsme v této situaci již dříve a poradili jsme si, “hodnotil setkání Toews.

Trenčan Hossa odehrál 20:36 min, třikrát ohrozil branku domácích a měl i dva plusové body. Michal Handzuš neměl na kontě během necelých dvanácti minut střelu, připsal si i jeden dvouminutový trest a jednu mínusky. Marián Gáborík se nepodařilo prosadit se během 16 minut ani jednou z pěti střel.

Čtvrtý zápas je na programu v úterý 27. května znovu v Los Angeles . Ve finále na východě hrají New York Rangers a Montreal Canadiens (zatím 2: 1).

– stav série: 2: 1

Branky: 7. válku (J. Carter, Doughty), 29. J. Carter (Pearson), 35. Toffoli (J. Carter, W. Mitchell), 52. Doughty (Muzzin, Justin Williams) – 6. Toews, 14.Toews (Rozsíval, Marián HOSSA), 60. Sharp (LEDD)

Marián Gáborík (Los Angeles) odehrál 16:01 min, měl 5 střel, Michal Handzuš odehrál 11:43 min, měl 2 tr. minuty, 1 minusový bod, Marián Hossa (oba Chicago) odehrál 20:36 min, měl 3 střely a 2 plusové body.