Cíger odmítl nabídku na post trenéra reprezentace

BRATISLAVA. Zdeno Cíger dostal od současného vedení Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) nabídku stát se novým trenérem národního týmu.

Bývalý reprezentant však funkci odmítl, chce se totiž nadále věnovat mladým hráčem ve své akademii. Informoval o tom ve svém sobotním vydání deník Sport.

“Jsem zastáncem změn Richarda Lintnera, po výhře Igora Nemečka ve volbách však potřebuje slovenský hokej i kompromisy na uklidnění hladiny. To se ještě neudálo,” uvedl Cíger pro Sport.

Bývalý úspěšný hráč i trenér zatím vnímá, že by se mohl ocitnout na tenkém ledě nejistoty vyplývající z nedovŕšených změn.

“Nejsilnějším protiargumentem u mě bylo, že nemohu nechat děti ve své akademii jen tak.Dennodenně vidím, jak se zlepšují, cítím se mezi nimi úžasně. Neumím si ani představit, že bych je odepsal ze dne na den. Za čtyři roky existence naší akademie udělal každý malý hokejista velký pokrok. Lekl jsem se, že všechno to smysluplné by se zastavilo. “

Pětačtyřicetiletý Cíger dostal předběžnou nabídku na trenéra slovenské reprezentace v pondělí, zatím bez pověření neexistujícího generálního manažera. Po menším váhání však poděkoval.

“Netajím, že mnou občas lomcují ambice vrátit se do velkého hokeje, ale neprožívám to zbytečně dramaticky. Nespěchám se. Je mi v podstatě jedno, jaká změna nastane v našem hokeji, jen ať bude skutečně pozitivní.Možná bude muset sahat až do sféry politiky, “řekl někdejší československý a slovenský reprezentační útočník, který má ve sbírce tři bronzové medaile z MS.

Bývalý hráč New Jersey, Edmontonu, NY Rangers či Tampy Bay dostal téměř současně i nabídku od nového trenéra Slovanu Bratislava Miloše Říhy na pozici jeho asistenta vedle Roman Stantien.

Cíger v roli hlavního kouče přivedl “modrých” k mistrovským titulům v české extralize v letech 2007 a 2008.

< p> “Ne že bych si i tuto nabídku nevážil, ale zdála se mi trochu divná,” dodal Cíger, který strávil v roli asistenta dvě sezóny na střídačce slovenské reprezentace v letech 2006 – 2007 u hlavního trenérovi Július Šupler.